Pan velvyslanec navštívil Gymnázium Arabská v Praze [fr]

Na pozvání ředitelky Gymnázia Arabská v Praze RNDr. Zdeňky Hamhalterové navštívil v pátek 4. ledna tuto školu francouzský velvyslanec pan Pierre Lévy. Toto setkání se uskutečnilo v rámci prezentace programu "Rok ve Francii". Diana Jiová a Markéta Charvátová, dvě studentky tohoto gymnázia, se podělily o svoji zkušenost se studiem ve Francii.

Pro Dianu, která letos studuje ve 2. ročníku na lyceu Frédérika Mistrala v Avignonu, bylo toto setkání zároveň možností pozdravit se svými českými spolužáky před tím, než se po prázdninách vrátí zpátky na francouzské lyceum.

Markétu, která studijní pobyt ve Francii absolvovala již ve školním roce 2010/2011 na mezinárodní škole Les Pontonniers ve Štrasburku, čeká letos na tomto pražském gymnáziu maturita.

Proslov francouzského velvyslance i osobní dojmy obou studentek se setkaly s velkým zájmem ze strany studentů školy, kteří jim také položili spoustu otázek. Někteří z nich již nyní uvažují o tom, že by v příštím školním roce odjeli studovat na střední školu do Francie.

Dernière modification : 08/01/2013

Haut de page